Klim Brokers - wyjątkowi w ubezpieczeniach

Rola brokera

Być brokerem nie oznacza tylko pośredniczyć w zawieraniu umów na rzecz klienta. Broker to przede wszystkim doradca, „adwokat ubezpieczeniowy” znający realia rynku ubezpieczeniowego, potrafiący zorganizować dla klienta takie rozwiązania, które zapewnią mu spokój i poczucie bezpieczeństwa pozwalające na zajęcie się własnym biznesem bez dodatkowych obciążeń.

Współcześnie broker to nie tylko pośrednik, to także:

  • Doradca, który dzięki specjalistycznej wiedzy w obszarze ubezpieczeń i doświadczeniu przygotowuje dla swojego Klienta poszukującego ochrony najkorzystniejsze rozwiązania ubezpieczeniowe;
  • Analityk, który identyfikuje i ocenia ryzyka związane z przedmiotem prowadzonej działalności gospodarczej i przygotowuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykami ubezpieczeniowym oraz odpowiadające indywidualnym potrzebom Klienta;
  • Partner, wspierający Klienta w jego dążeniach do minimalizowania ryzyka, zmniejszania kosztów oraz zapewniający ochronę tego co najważniejsze w biznesie. Służy pomocą w kontaktach z ubezpieczycielami, stawia zawsze i w każdej sytuacji interes Klienta na pierwszym miejscu oraz reprezentuje z pełnym zaangażowaniem jego interesy.

Broker ubezpieczeniowy z tytułu wykonywania działalności brokerskiej podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej wynosi równowartość w złotych 1.300.380 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, oraz 1.924.560 euro w odniesieniu do wszystkich takich zdarzeń.

Nadzór nad działalnością brokerów ubezpieczeniowych sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego.

Zapytaj o ofertę

Masz pytania? Szukasz odpowiedzi? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania jakie masz. Pomożemy dobrać ofertę ubezpieczeniową do rodzaju prowadzonej przez Ciebie dzialalności.

ZADZWOŃ TERAZ

Zostaw numer

Skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb.